Beko BU1103N hladnjak, ugradbeni
Ugradbeni hladnjak Beko BU1103N impresionira automatskim odmrzavanjem rashladnog dijela, omogućavajući vam da više nikada ne morate odmrzavati hladnjak. Svojim ekonomičnim radom klasificiran je u energetski razred F.
Prilikom odabira hladnjaka prvenstveno se usredotočite na potrošnju i tehničke karakteristike. Važni su i volumen i glasnoća. Savjetovati ćemo vas o tome koji su hladnjaci dostupni na tržištu i kako ih pronaći u ponudi.
Važan čimbenik pri odabiru je vrsta hladnjaka. Svako kućanstvo ima malo drugačije zahtjeve koje treba uzeti u obzir. Na tržištu postoji nekoliko vrsta hladnjaka:
Iskoristiva zapremina hladnjaka i zamrzivača je ključna značajka koju treba uzeti u obzir pri odabiru. Za jednu osobu trebate približno 75 l u rashladnom odjeljku i 30 l u odjeljku za zamrzavanje. Također je bitan raspored polica i ladica, što utječe na raspored hladnjaka i stvarni volumen za korištenje. Proizvođači hladnjaka daju tri podatka:
Volumen hladnjaka odaberite tako da uobičajena iskorištenost prostora u hladnjaku bude oko 70 – 75 %. Ako hladnjak previše napunite, hrana neće biti dovoljno hladna. Ako je hladnjak premalo napunjen, hrana će biti previše hladna.
Hladnjaci su opremljeni energetskom naljepnicom, na kojoj je navedena i godišnja potrošnja. Energetska učinkovitost je ključna značajka, budući da je hladnjak uključen 24 sata dnevno / 7 dana u tjednu i troši najviše energije od svih uređaja.
Iako se ne očekuje da će hladnjak biti jako glasan, morate imati na umu da radi neprekidno. Ako ga namjeravate staviti u kuhinju, razmislite i o volumenu i provjerite ove podatke na energetskoj naljepnici. Izrađava se u dB (decibelima).
Na glasnoću hladnjaka utječe i njegov smještaj. Tepih ili tapecirani namještaj malo ublažavaju buku. Imajte na umu i pravilno postavljanje nogu hladnjaka, što također utječe na glasnoću.
Neki hladnjaci su opremljeni posebnom tehnologijom koja sprječava nakupljanje mraza i leda. Na taj način nećete morati odmrzavati hladnjak tako često ili jednostavno nikada. Najčešće ćete naići na pojmove No Frost ili Low Frost. Što oni znače?
Ugradbeni hladnjak Beko BU1103N impresionira automatskim odmrzavanjem rashladnog dijela, omogućavajući vam da više nikada ne morate odmrzavati hladnjak. Svojim ekonomičnim radom klasificiran je u energetski razred F.
Gorenje ugradbeni hladnjak RI5182A1 svrstan je u energetski razred A++. Rashladni dio može se pohvaliti zapreminom od 301 litre. Opremljen je tehnologijom AdaptTech.
Ugradbeni hladnjak Gorenje RBI5182A1 pripada energetskom razredu A++ i ima volumen od 280 L. Dio za zamrzavanje ima volumen od 29 L i jednu staklenu policu.
Ugradbeni kombinirani hladnjak sa zamrzivačem Gorenje RKI4182E1 pripada energetskom razredu A++ i ima volumen od 260 L. Rashladni dio ima volumen od 189 L, a dio za zamrzavanje volumen od 71 L.
Ugradbeni hladnjak Gorenje RI4182E1 ima zapreminu od 301 litara i spada u energetsku klasu A ++. Ima mehaničku kontrolu, LED traku na stropu i 6 staklenih polica.
Gorenje RKI2181A1 je ugrađeni hladnjak s dvoja vrata sa zamrzivačem u donjem dijelu. Ponosi se učinkovitom i štednom LED rasvjetom. Ima posebnu izdržljivu ručku za škare za lakše otvaranje i zatvaranje vrata. FreshZone ladica dulje čuva meso, ribu ili svježe voće.
Ugradbeni hladnjak Beko BSSA210K3SN odlikuju tri staklene police, ladica za voće i povrće i manja ladica za zamrzavanje. Hladnjak je klasificiran u energetski razred A+, a radni volumen mu je samo 35 dB.
Ugradbeni hladnjak Beko B1803N svrstan je u energetski razred F. Volumen rashladnog dijela iznosi 126 l. Opremljen je ladicom za voće i povrće i tri staklene police.
Kombinirani hladnjak ima ukupni spremnik od 248 litara. Pripada energetskoj klasi A ++ i ima tehnologiju AdaptTech.
Ugradbeni kombinirani hladnjak Tesla RI2700M1 može se pohvaliti elegantnim dizajnom, 269 litre ukupne zapremine i snažnim kompresorom. Pripada energetskom razredu F.
Ugradbeni integrirani hladnjak RI4122E1 pripada energetskom razredu A ++. Može se pohvaliti ukupnom neto spremnikom od 199 litara, četiri police i ladicom za voće i povrće CrispZone.
Vox Electronics ugrađeni hladnjak s radnom površinom IKS 1450F pripada energetskom razredu A + i nudi ekonomičan rad. Volumen rashladnog dijela iznosi 106 litara, a volumen zamrzivača je 17 litara.
Još uvijek niste sigurni što uzeti u obzir pri odabiru hladnjaka? Koju marku odabrati i koje su tehnologije dostupne u modernim hladnjacima? Pomoći ćemo vam da se orijentirate na današnjem tržištu.
Hladnjaci Gorenje kombiniraju atraktivan dizajn i razumnu cijenu. Ovi hladnjaci su opremljeni mnogim tehnologijama, kao na primjer SuperCool za brzo hlađenje ili FastFreeze za brzo zamrzavanje. Hladnjaci Gorenje su popularni i zbog svojih različitih oblika retro dizajna.
Hladnjaci Bosch su jedni od onih koji traju. Sada nude moderne tehnologije FreshSense za postizanje stalne temperature u odjeljku za hlađenje i zamrzavanje. Senzori hladnjaka stalno prate temperaturu okoline i tako postižu optimalne postavke temperature unutar hladnjaka i zamrzivača. U ladici VitaFresh hladnjaka Bosch će vaše voće i povrće dulje otati svježe.
Hladnjaci Electrolux su dugoročno vrlo popularni. Imaju tehnologiju SpacePlus®, koja će vam dati više prostora u hladnjaku, ili tehnologiju protiv nakupljanja leda TwinTech® za dugotrajnu svježinu hrane.
Hladnjaci Samsung su dugoročno među vodećim uređajima na tržištu. Samsung obično svake godine uvodi nove tehnologije, kao na primjer Triple Cooling™ ili Twin Cooling Plus™, koja brine za optimalnu temperaturu u hladnjaku.
Uređajima Whirlpool tradicionalno pripisujemo šesto čulo. Kod hladnjaka Whirlpool ćete otkriti tehnologiju Fresh/Freeze Lock, koja omogućuje stalnu kontrolu temperature u hladnjaku za maksimalnu svježinu hrane. Kod nekih hladnjaka ćete naići i na šesto čulo FreshControl, koje omogućuje samostalnu regulaciju unutarnje temperature i vlage. Ova funkcija održava hranu u hladnjaku svježomdo četiri puta dulje.
Hladnjaci Beko koriste novu tehnologiju NeoFrost™, što znači dva neovisna kruga i dva ventilatora, tako da se hrana ne presuši. U kombinaciji s tehnologijom Active Fresh Blue Light™, koja koristi plavu svjetlost, vaše voće i povrće dulje će ostati svježe i zadržati svoju nutritivnu vrijednost.
To je sada pitanje. Skuplji hladnjaci općenito nude bolja prostorna rješenja i mnoge tehnologije za dugotrajniju svježinu hrane. Također obično imaju bolji energetski razred A+++, što će vam uštedjeti dosta energije, pa će se veća originalna investicija isplatiti za nekoliko godina uštedom na računima za struju.
Potrošnja jeftinijih hladnjaka (energetski razredi A, A+ i A++) nešto je veća, dok je početna investicija manja. Tražite li hladnjak koji će se koristiti samo povremeno, primjerice u kući za odmor, svakako preporučamo odabir jeftinijeg modela, jer u slučaju povremenog korištenja ušteda sigurno ne može pokriti veće izvorno ulaganje. U online trgovini Mall.hr ćete pronaći široku ponudu cjenovno povoljnih hladnjaka na sniženju.
Američki hladnjaci imaju dvokrilni otvor. Jedna polovica je za prostrani hladnjak, a druga za veliki zamrzivač. Na tržištu postoje i četverokrilni hladnjaci. Američki hladnjak je prikladan za velike obitelji, može pohraniti hranu za do 6 osoba. Nažalost, morat ćete se pomiriti s nešto većom potrošnjom energije i glasnoćom (obično iznad 40 dB). Američki hladnjaci imaju spremnik za vodu i ledomat na prednjoj strani vrata. Bolji modeli imaju čak i kućni minibar
U kategorijama možete pronaći ponudu najjeftinijih proizvoda razvrstanih po cijeni ugodni hladnjaci.